hunyadi_kreta.png kossuth_kreta.png mora_kreta1.png
okoiskola.png tehetseg.png
palyazat3.png

Sajószentpéteri Kossuth Lajos Általános Iskola
Cím: 3770 Sajószentpéter, Kossuth L. út 195.
Tel.: +36-48/521-088
"Kossuth Lajos Általános Iskola Tanulóiért" Alapítvány
Adószám: 18417401-1-05
Hunyadi Mátyás Tagiskola
A kép nem elérhető
Cím: 3770 Sajószentpéter, Vörösmarty u. 1.
Tel.: +36-48/521-092
"Hunyadi 1997" Alapítvány
Adószám: 18428133-1-05
Móra Ferenc Tagiskola
Cím: 3770 Sajószentpéter,Móra F. u. 1.
Tel.: +36-48/521-080
"Móra 1986." Alapítvány
Adószám: 18418835-1-05
PlayPause

Bemutatkozás

Iskolánk 1986-ban kezdte meg működését. Móra Ferenc nevét 1990. szeptember 1-én vette fel az intézmény.

Az iskola arculatát kezdetben meghatározó német nyelvoktatás hagyományainak megőrzése mellett az angol nyelv oktatását is biztosítjuk tanulóinknak. A személyi és tárgyi feltételeink maximális kihasználásával kisebb létszámú csoportokban az egyéni bánásmód megvalósítására törekszünk. A természettudományos tárgyak oktatása megkülönböztetett figyelmet kap az oktató-nevelő munkánkban. Fontosnak tartjuk, hogy tanítványainkkal megismertessük városunk értékeit. Ehhez felhasználjuk a tanórai keretek adta lehetőségeket, valamint a tanórán kívüli tevékenységekre épülő versenyeket, mint például a Móra-napi versenyek.

Nevelési céljaink elérésére projektnapokat szervezünk, melyekhez kapcsolódóan bemutató foglalkozásokat tartunk a szülők bevonásával. Kiemelt figyelmet fordítunk a halmozottan hátrányos helyzetű tanulók nevelésére, oktatására és felzárkóztatására. A tanulási nehézséggel küzdő gyerekek integrált oktatását differenciált tanulási technikák alkalmazásával támogatjuk.

Tanulóink sikeresek a sportban, a floorball sportág meghonosítása országos eredményeket hozott.

Változatos iskolán kívüli programokat szervezünk tanulóinknak. Hetedikeseink a másik két tagintézmény tanulóival együtt minden évben részt vesznek a „Határtalanul” programban, melynek keretében már ellátogattak Erdélybe, a Felvidékre és Kárpátaljára is.

Az iskolai élet minden területén folyamatos fejlődésre törekszünk.

10 x 15   0W9A8598